top of page

Kraujo donorystės simboliu tapusi Nomeda Marčėnaitė: mano sūnėnui reikėjo skubiai perpilti kraują


Menininkė Nomeda Marčėnaitė ir Nacionalinis kraujo centras penktadienį surengė unikalią akciją. Nomeda sukūrė specialų dizainą puodeliams ir drobiniams krepšeliams, kuriais buvo apdovanojami nepabūgę kaitros kraujo donorai.

Vilniaus centrinėje universalinėje parduotuvėje surengtos akcijos metu Nomeda 15min.lt prasitarė, kad visai neseniai jos sesers Rusnės šeima labai netikėtai susidūrė su medikais – Nomedos sūnėnui po adenoidų operacijos, praėjus net parai, staiga prasidėjo ūmus kraujavimas. Todėl reikėjo skubiai perpilti donoro kraują.

„Riba tarp sveiko ir sergančio žmogaus labai plonytė, donoro pagalbos gali prireikti labai netikėtai“, – samprotavo menininkė.

Platesnį Nomedos pasakojimą išgirsite peržiūrėję filmuotą reportažą (viršuje).

Simbolinė padėka

„Kiekvienas atlygio už kraują neprašantis ir savanoriškai kraujo sergantiems dovanojantis asmuo visuomet gauna simbolinę padėką – gali pasirinkti, ar nori bilieto į kino teatrą, ar raktų pakabuko, ar kitos dovanėlės. Na, o dabar mes pagaminome praktiškus ir stilingus drobinius maišelius bei puodelius, kuriuos puošia garsios menininkės iliustracija. Šie suvenyrai, kaip mūsų padėka, bus skirti neatlygintiniems donorams, savanoriams, visiems, kurie realiais darbais kasdien padeda sergantiems žmonėms. Tikiu, kad šie išskirtiniai menininkės darbai bus įvertinti mūsų donorų ir padės dar labiau atkreipti dėmesį į labai aktualią kraujo donorystę“ – sako Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

Įvairiais renginiais ir akcijomis garsėjanti bei didelės patirties puodelių dekoravime turinti Nomeda Marčėnaitė sako, kad jai malonu prisidėti prie kilnius tikslus puoselėjančių idėjų. Socialinės akcijos padeda atkreipti dėmesį į nelaimes ar bėdas ir sutelkti žmones bendram tikslui – padėti žmogui.

„Kurdama šį piešinį galvojau apie sergantį žmogų ir pagalbą jam. Mano iliustracija simbolizuoja takoskyrą tarp sveikatos ir nesveikatos, žmonių sąjungą, kai sveikas žmogus padeda įveikti ligą. Toks dviejų žmonių sąlytis labai svarbus ir prasmingas.“ – teigia Nomeda Marčėnaitė.

Menininkė sako, kad labai simboliška, jog kuriant šią iliustraciją jos artimajam staiga prireikė kraujo perpylimo. „Deja, tokios netikėtos situacijos aiškiai parodo, kad niekas nėra apsaugotas nuo nelaimių. Jos gali ištikti bet kada.“

Atsitiktinis įrašas
naujausi įrašai
archyvas
raktiniai žodžiai
sekite tinkluose
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page