top of page

Socialinį verslą plėtojanti jauna mergina jau spėjo padėti šimtams vaikų

Žiūrimiausia televizija Lietuvoje TV3 kartu su tarptautine nepelno organizacija „Reach for Change“ paskelbė antrąjį socialinių inovacijų konkursą „Talentas keisti“. Visi, žinantys, kaip kurti geresnį pasaulį vaikams iki lapkričio 15 dienos kviečiami pristatyti savo idėjas – teikti paraiškas internete, adresu www.tv3.lt/talentaskeisti. Konkurso laimėtojui bus padedama įgyvendinti jo socialinio verslo idėją, suteikiant finansinę, ekspertinę ir viešinimo paramą.

Pernai pirmą kartą organizuoto konkurso nugalėtojas Nerijus Buivydas atidarė pirmąją Lietuvoje Demokratinę mokyklą, o į finalą patekusios dar trys idėjos taip pat sėkmingai vystomos: joms teikiama nefinansinė parama, padedanti tikslingai plėtoti socialinio verslo sumanymus.

Viena iš pernai metų konkurso finalisčių, Eglė Jokužytė, sėkmingai tęsia inovatyvių knygelių regintiems ir neregiams vaikams leidimą ir džiaugiasi dalyvavimu „Reach for Change“ inkubatoriuje: „Ši organizacija mane sustiprino, leido pamatyti save iš šono. Per šiuos metus sutikau panašiai mąstančių žmonių, kurie padėjo išsigryninti pagrindines mano veiklos kryptis, identifikuoti problemas ir stebėti, kokį pokytį duodu vaikams. Manau, kad pradedančiam socialiniam verslininkui tai didelė motyvacija judėti į priekį.“ Eglė išskiria dvi savo veiklos sritis: tai socialiniai projektai, kuriuose dalyvauja regos negalią turintys, socialiai pažeidžiami ir kiti vaikai bei leidyba, pritaikyta regintiems ir neregiams. „Projektais siekiame atskleisti neregių ir silpnaregių vaikų gabumus bei leisti jaustis lygiaverčiais su kitais, o savo leidiniais suteikiame galimybę regos negalią vaikams skaityti tokias pačias knygas, o regintiems vaikams – leisti pažinti ir priimti į savo ratą skirtingus žmones bei ugdyti jų socialines vertybes“, – pasakoja E. Jokužytė. Per šiuos metus su savo organizacija Eglė įgyvendino 4 skirtingus socialinius projektus iš kurių trys buvo vykdomi nacionaliniu mastu. „Savo produktais bei paslaugomis parėmėme daugiau nei 800 vaikų, atidarėme 8 parodas skirtinguose Lietuvos miestuose, pravedėme 9 edukacines programas, kuriose dalyvavo daugiau kaip 270 vaikų“, – darbo vaisius skaičiuoja pirmojo „Reach for Change“ konkurso finalininkė. „Kartu su menininke Nomeda Marčėnaite vedėme kūrybines dirbtuves vaikams. Tęsiame projektą „Aš regiu širdimi“, kuriame vaikai kūrė atvirukus neregiui draugui. Geriausi darbai sugulė į kalendorių, išleistą reginčiųjų ir Brailio raštu su iškiliomis iliustracijomis, kad „skaityti“ rankomis galėtų ir neregiai. O kad vaikai atskleistų savo literatūrinius gabumus, surengtas pasakų rašymo konkursas „Kaip aš matau pasaulį užmerktomis akimis“. Šiuo metu kaip tik vyksta pasakų atranka – pačios originaliausios pateks į naują knygą“, – pasakoja E. Jokužytė.

Atsitiktinis įrašas
naujausi įrašai
archyvas
raktiniai žodžiai
sekite tinkluose
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page