top of page

Nomeda Marčėnaitė prabilo apie vaikus ir išgyvenimus po skyrybų su vyru.


Būti mama – menas. Tuo neabejoja menininkė, trijų vaikų mama ir jau močiutė Nomeda Marčėnaitė. „Jei neskirsi dėmesio savo vaikui, prarasi galimybę tapti jo draugu“, – savo asmenine patirtimi su laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Renata Mikailionyte dalijosi Nomeda. REKLAMA Menininkė atvirai prisipažino, kad ieškoti kelio į savo jaunesniųjų vaikų – Ūlos ir Tito – širdis jai teko ne kartą.

Paauglystėje Nomeda sako nebuvusi šventuolė, tad puikiai žino, kad paaugliams labiausiai nesinori nosį į jų reikalus kaišiojančios mamos. „Visaip būna. Nesusikalbame, ypač su jaunėliais. Vyresnysis Dovas užaugo be paauglystės – vieną kartą trenkė durimis, o po penkiolikos minučių atsiprašė: „Mama, neturėjau taip daryti“. Titas ir Ūla – kitokie, tikri Naujųjų nakties fejerverkai. Po kiekvienos išdaigos sakau jiems: „Ar norite, kad vėl pradėčiau į jus reaguoti, kaip į žmogelius, kuriuos reikia kontroliuoti? Jei ne, tuomet, būkite malonūs, demonstruokite savo savarankiškumą“. Jei jaunėliai prisidirba kaip reikiant, Nomeda kviečiasi visus įvykio dalyvius ir su jais kalbasi. „Būna atvejų, kai ir draugų tėvams papasakoju, kas buvo nutikę. Man atrodo, su vaikų draugų tėvais būtina palaikyti ryšį, bendrystę“, – įsitikinusi Nomeda. Ji visiškai tikra: užsipulti vaiką – lengva. Kantrybę prarasti – taip pat. „Tačiau vaikams dažniausiai reikia tiesiog pagalbos, jie kartais ir patys nesuvokia, kokias audras jų viduje kelia hormonai. Būna, supykstu, pasakau viską, ką galvoju, bet paskui apkabinu ir nepaliaudama demonstruoju, kaip juos myliu. Myliu besąlygiškai, nors kartais ir nepateisinu jų poelgių ar kalbų“, – sakė trijų vaikų mama.

Siautėjimai namuose ilgai netrunka. Besišypsodama Nomeda sako, kad kai pati pradeda pastebėti, kaip raganėja ir žiežulėja, save sustabdo: „Vaikai auga patys. Svarbiausia tėvams suvokti, kad jie nenugyvens už savo vaikus gyvenimo. Jie tik turi palydėti, drauge išgyventi sunkumus, patarti.“ Nomeda prisipažįsta, kad po skyrybų su vyru menininku Mariumi Jonučiu išgyveno sunkų periodą. „Tada man atrodė, kad privalau gelbėti vaikus, nors iš tiesų, nuėjusi pas psichiatrą, sužinojau, kad pirmiausia gelbėti reikia mane pačią“, – pagalbos pas specialistus prisipažįsta ieškojusi Nomeda.

Atsitiktinis įrašas
naujausi įrašai
archyvas
raktiniai žodžiai
sekite tinkluose
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page