top of page

Žinomos moterys jau pradėjo ruoštis tarptautinei Kalėdų labdaros mugei


Antradienio popietę Suomijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Ebba Michelsson į savo rezidenciją sukvietė tarptautinės Kalėdų labdaros mugės organizatores, šiai iniciatyvai neabejingas užsienio šalių ambasadorių žmonas ir kitas žinomas moteris.

Renginio viešnios dekoravo stiklinius Kalėdų eglės žaisliukus, už kuriuos gauta auka padės likimo nuskriaustiesiems Lietuvoje.

Gruodžio 2 d. Lietuvoje veikiančių užsienio šalių ambasadų atstovai vilniečius ir miesto svečius pakvies į jau 15-tąją tarptautinę Kalėdų labdaros mugę, tradiciškai vyksiančią Vilniaus Rotušėje. Mugės metu surinktos lėšos bus paaukotos likimo nuskriaustiesiems Lietuvoje.

Šia proga ištaigingoje Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje susirinko ir stiklinius Kalėdų eglės žaisliukus dekoravo tarptautinės Kalėdų labdaros mugės garbės ambasadorė Alma Adamkienė, šių metų mugės globėja Silvija Skvernelė, Suomijos ambasadoriaus žmona Ebba Michelsson, šiais metais pirmininkaujanti mugės organizaciniam komitetui, viena mugės iniciatorių Birutė Vizgirdienė, Airijos ambasadoriaus žmona Cliodhna Noonan, Kroatijos ambasadroiaus žmona Andrea Kedmenec, Didžiosios Britanijos Konsulo žmona Ethel Cushing, Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos narė Amy Sestilio, Italijos stendo vadovė Asta Laukaitytė bei kitos mugės organizatorės.

Kūrybines dirbtuves vedė ir renginio viešnias kalėdinių papuošalų dekoravimo subtilybių mokė menininkė Nomeda Marčėnaitė. Visus moterų pagamintus autentiškus žaisliukus už labdarą galės įsigyti kiekvienas norintis Kalėdų mugės lankytojas.

„Visada yra žmonių, kurie turi mažiau nei kiti ir jiems reikia pagalbos. Esu įsitikinusi, kad visuomenė stokojantiems turi padėti, todėl labai džiaugiuosi, kad šiais metais man teko garbė pirmininkauti mugės organizaciniam komitetui Lietuvoje. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais paaukotos lėšos bus padovanotos dešimčiai organizacijų, kurios rūpinasi vaikų, neįgaliųjų ir senjorų gerove. Organizuojant šią mugę dar kartą įsitikinau, kokie svarbūs ir reikalingi geri darbai“, - kalbėjo mugės organizacinio komiteto pirmininkė E. Michelsson.

Penkioliktus metus prie šios kilnios misijos įgyvendinimo prisidedanti B.Vizgirdienė renginio metu prisiminė pimuosius mugės žingsnius. „Atsimenu, kad antraisiais metais už suaukotus pinigus mes nupirkome inkubatorių neišnešiotiems vaikams. Mamos buvo be galo dėkingos ir džiaugėsi šia dovana. Tada pirmą kartą pajutau, koks geras jausmas, kai padedi kažkam kitam. Tai buvo kažkas nepaprasto“, - sakė ilgametė mugės organizacinio komiteto narė.

Jubiliejiniame renginyje gruodžio 2 d. stendus Vilniaus Rotušėje turės daugiau nei 30 diplomatinių atstovybių bei 5 tarptautinės mokyklos. Mugės metu vyks loterija, kurioje dalyviai galės laimėti vertingų prizų, vyks tradicinių šokių pasirodymai, skambės choro atliekamos šventinės dainos, vaikai su tikru Kalėdų Seneliu iš Korvatunturi Laplandijoje leis laiką specialiai jiems įrengtame vaikų kampelyje.

Rotušės aikštėje ir vėl veiks maisto mugė, kurioje tradiciniais savo šalių patiekalais vaišins Čekijos, Gruzijos, Vokietijos, Indijos, Airijos, Japonijos, Olandijos, Rusijos ir Ukrainos atstovai.

Šiais metais visos tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu surinktos lėšos bus išdalintos 10 organizacijų.

Tarptautinę Kalėdų labdaros mugę organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, vienijanti Lietuvos ir užsienio moteris iš diplomatinio korpuso ir verslo bei visuomeninių organizacijų.

Atsitiktinis įrašas
naujausi įrašai
archyvas
raktiniai žodžiai
sekite tinkluose
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page