top of page

Nomeda Marčėnaitė išvyksta į Australiją, kol kas – be bilieto atgal: iki vasaros plaukios jachta


Nusipirkti lėktuvo bilietą į vieną pusę, kurio kryptis – Australija, ir leistis į poros mėnesių kelionę jachta, nardant aplink Didįjį koralinį rifą, skamba kaip fantastinės kelionės planas. Kaip Gyvenimo Kelionė, kurios nežinomiems nuotykiams jau po kelių dienų pasiduos Nomeda Marčėnaitė.

Jau kitą savaitę menininkė kels sparnus į tolimąjį žemyną, ji ryžosi neįprastai kelionei – jachta plauks iki Papua Naujosios Gvinėjos, galiausiai bandys pasiekti Balį. Šis projektas, kaip pati sako, jai tiesiog „nuskilo“, kitaip tariant – susidarius tinkamoms aplinkybėms Nomeda tiesiog atsidūrė laiku ir vietoje. Jos širdies draugas, prisiekęs buriuotojas Vytas Palavinskas į Australiją išvyko jau prieš porą savaičių. Čia jis ruošia savo šviesaus atminimo žmonos Julijos vardu pavadintą jachtą, kuria jau kitą savaitę į plačiuosius vandenis leisis 9 įgulos nariai. Iš jų – 8 lietuviai ir vienas amerikietis, su kuriuo Vytas susipažino dar anksčiau plaukdamas Panamos kanalu.

Nomeda jį šmaikščiai vadina „jūrų valkata“. Neva didžiulę aistrą buriavimui jaučiantis šis jų bičiulis dėl šios kelionės net nusprendė išnuomoti savo būstą gimtojoje šalyje ir prisijungti prie lietuvių komandos. „Čia – mano Gyvenimo Kelionė“, – vis pabrėždama, kad jos laukiantis nuotykis neeilinis, 15min kalbėjo Nomeda. Ir nors jai jau yra tekę leistis į ilgesnes keliones jachta, tokia, kaip ši – pirmoji, kitos, jau buvusios, esą net iš tolo neprilygsta. Nomeda yra plaukiojusi Graikijoje, kuomet išmaišė netoli Rodo esantį Dodekaneso salyną. Čia įprastai turistams patekti sunku, jie plukdomi tik mažais laiveliais. Gražūs miesteliai, mažai žmonių aplink, savo maistu ir šokiais žavinti spalvinga graikų kultūra – tai tik dalis to, ką savo akimis teko išvysti Nomedai. „Tai buvo kažkas toookio! Ugnikalniai, vienuolynai, gamtos grožis – tai buvo neįtikėtina“, – 15min pasakojo ji. Vėliau drauge su Vytu ji plaukiojo ir aplink Siciliją – ši kelionė jai taip pat paliko neišdildomą įspūdį. Dar prieš lipdama į jachtą Nomeda sako turinti išspręsti daugybę rūpesčių, užbaigti galybę darbų. O ir ne juokas – išvykusi tokiam ilgam laikui ji dar niekad nebuvo! Aristokratišką kelionę prabangiu laivu ji planuoja iki vasaros, birželio pradžioje Nomeda sako jau turinti planų Lietuvoje, todėl iki tos dienos ji ketina sugrįžti. Kada tiksliai, iš kokios šalies, iš kokio miesto – čia klausimas. Tiksliai numatyti kada pavyks perskrosti Koralų jūrą – sudėtinga, o ir nesinori per daug planuoti. Todėl kalbėdama apie terminus Nomeda tik pamini: „Išvykstu ir grįšiu mažiausiai po pusantro mėnesio. Mažiausiai. Gali būti, kad grįšiu ir vėliau.

Atsitiktinis įrašas
naujausi įrašai
archyvas
raktiniai žodžiai
sekite tinkluose
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page