top of page

Į stilingą siautulį turguje įsisuko ir žavingoji Nomeda Marčėnaitė


Penktadienio vakarą visame Vilniuje skambėjo koncertai. Nuotaikingas muzikinis vakarėlis vyko ir sostinės Halės turguje. Lempučių girliandos, vėliavėlės, naktinio klubo apšvietimas, Lotynų Amerikos muzika, pašėlę šokiai ir daug laimingų veidų, – tokį įspūdį patyrė visi, susigundę festivalio „Akordeono muzikos savaitė“ surengtu grupės „Parranda Polar“ koncertu turgavietėje. Stilingos publikos gretose buvo galima išvysti ir gerai pažįstamų veidų.

Vakarėlyje pasirodė menininkė Nomeda Marčėnaitė. Šypsena jos veide liudijo, kad koncertas – išties smagus ir įspūdžiai – patys geriausi. Juos moteris fiksavo mobiliuoju telefonu. Nuo šiol patirtomis emocijomis N. Marčėnaitė dalinsis naujajame projekte – LRT laidos „Kultūringai su Nomeda“ reportažuose „Meno dozė“. „Tai buvo geriausias dviejų, atrodo sunkiai suderinamų, bet mano labai mėgstamų dalykų junginys – muzikos koncertas ir Halės turgavietė. Viena kitą sustiprinę – uždeganti muzika ir netradicinė erdvė – pavirto į tikrą teigiamų emocijų fontaną. Būtent apie tokius šiuolaikinius miesto festivalius aš visada svajoju, kai įvairios meno rūšys sėkmingai sulaužo kamerinius rėmus ir panaikina tą orią distanciją tarp žiūrovo ir kūrėjo“, – vėliau teigė Nomeda. Susidomėjęs „Parranda Polar“ koncertą stebėjo festivalio „Akordeono muzikos savaitė“ meno vadovas Martynas Levickis, netrukus ir pats įsisukęs į lotyniškas pasiutpolkes. Su būriu saviškių vakarėlyje pasirodė iš Etiopijos kilusi Eskedar Maštavičienė. Į minią įsipynė amerikiečių muzikantų duetas „The Melodica Men“, iš vakaro surengęs savo koncertą Vaidilos teatre, kuris taip pat buvo įtrauktas į festivalio „Akordeono muzikos savaitė“ programą. Interneto sensacija vadinami „The Melodica Men“ Vilniuje viešėjo pirmą kartą, bet pažintis su mūsų sostine jiems pasirodė tokia intriguojanti ir įkvepianti, kad išvykimo akimirka, anot jų, „bus labai liūdna“. „Mano vardas Juozas, man patinka šaltibarščiai“, – lietuviškai išmoko dueto narys Joe, ir visur šią frazę kartojo. Tačiau turguje lietuviškų šaltibarščių nebereikėjo, – čia buvo patiekta kolumbietiškoji kumbija. Ją atliko grupė „Parranda Polar“, susirinkusius pietietiškomis melodijomis perkėlusi į Lotynų Ameriką.

Šeštadienio vakarą „Akordeono muzikos savaitė“ rengia dar vieną, šįkart ispanų dueto – bandeonu grojančiu Claudio Constantini ir vieno geriausių šių dienų Ispanijos gitaristų Rafael Aguirre koncertą Vilniaus mažajame teatre. Rytoj, rugsėjo 2-ąją – paskutinis, nemokamas festivalio renginys – didysis akordeonistų maratonas, į Šv. Kotrynos bažnyčią subursiantis įvairaus amžiaus ir profesinio meistriškumo muzikantus iš skirtingų šalies miestų. Tai taps baigiamuoju „Akordeono muzikos savaitės“, kurią finansuoja Lietuvos kultūros taryba, akordu. Tikimąsi, kad per kelias valandas akordeonistai atliks 100 kūrinių Lietuvai.

Atsitiktinis įrašas
naujausi įrašai
archyvas
raktiniai žodžiai
sekite tinkluose
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page